sieć sprzedaży maszyn rolniczych i serwisu

AGREGATY UPRAWOWE I UPRAWOWO-SIEWNE

W filii Mroczeń firmy Korbanek sp. z o.o. oferowane są agregaty uprawowe i uprawowo siewne następujących firm zachodnich: SULKY, GREGOIRE BESSON, LEMKEN, AMAZONE oraz polskich: UNIA GRUDZIĄDZ, EXPOM KROŚNIEWICE.

 

AGREGATY UPRAWOWE SULKY

Po lewej: Agregat bierny Sulky Cultiline VR, tutaj z wałem rurowym. Po prawej: brona wirnikowa Sulky Cultiline HR 300.17, wał packer 550mm.

AGREGATY UPRAWOWE SULKY bierne lub aktywne to maszyny rolnicze, które mogą pracować samodzielnie lub współpracować z siewnikami:

 • AGREGATY AKTYWNE WIRNIKOWE CULTILINE HR (Sulky HR 300.14, Sulky HR 300.17, Sulky HR 400.26, Sulky HR 450.26) - są bardzo praktyczne, łatwe do zespolenia z ciągnikiem. Duży wybór szerokości roboczych pozwala dobrać maszynę odpowiednio do potrzeb i mocy ciągnika.
 • AGREGATY BIERNE CULTILINE VR (Sulky Cultiline VR 3,0; 3,5; 4,0 m) doskonale przygotowują glebę pod zasiew. Potężny wał packer idealnie ugniata i wygładza glebę, dzięki czemu ziarno ma szybszy dostęp do wilgoci i szybciej kiełkuje.

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowe bierne i aktywne SULKY.


AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE SULKY

Agregat uprawowo-siewny SULKY w wersji do wysiewu uproszczonego: Siewnik pneumatyczny Sulky XEOS PRO 3,0 m z sekcjami wysiewającymi typu CULTIDISC (docisk 80 kg/sekcję), nabudowany na bronie wirnikowej Sulky HR 300.17.

AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE SULKY mogą być aktywne (mechaniczne zawieszane lub nabudowane oraz pneumatyczne nabudowane) lub bierne (mechaniczne nabudowane lub zawieszane na wydźwigu hydraulicznym). Dostępne szerokości robocze: od 3 do 6 metrów.

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowo-siewne SULKY.

 

BRONY TALERZOWE i GŁĘBOSZE GREGOIRE-BESSON


W naszej ofercie znajdą Państwo różne maszyny GREGOIRE-BESSON do uprawy gleby, są wśród nich między innymi:

 • Brona talerzowa XRVP o układzie sekcji talerzy w kształcie litery X,
 • Brona talerzowa SXP-L/SXP
 • Głębosz HELIOS pozwalający wzruszyć ziemię bez zbędnego mieszania.

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowe Gregoire-Besson.

 

AGREGATY UPRAWOWE LEMKEN:

Oferta agregatów uprawowych Lemken jest bardzo duża, agregaty można dobrać do specyficznych wymagań glebowych:

 • Agregaty uprawowe ścierniskowe Lemken (Heliodor, Rubin, Karat, Kristall, Smaragd, Topas, Dolomit, Labrador, Gigant).
 • Agregaty uprawowe przedsiewne (Zirkon, Quarz, System Korund, System Kompaktor).

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowe LEMKEN.

 

AGREGATY, KULTYWATORY I BRONY WIRNIKOWE AMAZONE:

Po lewej: brona wirnikowa KE 4,0 m, po prawej: kultywator obrotowy KG 3,0 m

Niemiecki producent AMAZONE to wybór wielu różnych rozwiązań z zakresu uprawy przedsiewnej i ścierniskowej gleby.

 • Brona wirnikowa (kultywator obrotowy) Amazone KG (na ciężkie gleby)
 • Brona wirnikowa Amazone KE (na gleby lekkie)
 • Brona wirnikowa Amazone Matros (kompaktowa brona z talerzami na gumowych elementach sprężynujących do intensywnej uprawy powierzchniowej  ściernisk),
 • Kultywator ścierniskowy Amazone Cenius (gruber zbudowany do pracy naśrednich i dużych głębokościach, pracuje bezproblemowo nawet przy dużych ilościach słomy, intensywnie miesza resztki pożniwne),
 • Kultywator ścierniskowy AMAZONE Pegasus (uniwersalne narzędzie do powierzchniowej uprawy ścierniska i upraw przedsiewnych

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowe AMAZONE.

 

AGREGATY PRZEDSIEWNE EXPOM:

Agregat talerzowy EXPOM GOLIAT.

Polski producent EXPOM KROŚNIEWICE - to obszerna oferta maszyn uprawowych, z których można wymienić:

 • Agregat Expom Wicher.
 • Agregat Expom Lech
 • Agregat Expom Grom
 • Agregat Expom Ajax
 • Agregat Expom Goliat.

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowe EXPOM.

 

AGREGATY UPRAWOWE UNIA GROUP (UNIA GRUDZIĄDZ):


Agregat uprawowy talerzowy Unia Group ARES

Oferta agregatów uprawowych UNII GROUP jest bardzo bogata. Znajdą Państwo u nas maszyny takie jak:

 • Agregaty uprawowe: ARES, HERMES, ATLAS, KOMBI
 • Agregaty uprawowe talerzowe: ARES, TWIX
 • Agregaty podorywkowe: KOS
 • Brony talerzowe: CUT

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji >>> Agregaty uprawowe UNIA GROUP.

 

-----------------------

Głównym celem zabiegów uprawowych jest poprawa żyzności gleby, zwalczanie chwastów i szkodników oraz wymieszanie składników pokarmowych lub pestycydów. Maszyny rolnicze wieloczynnościowe pozwalają ograniczyć liczbę zabiegów i przejazdów. Narzędzia doprawiające glebę tj różnego rodzaju brony, wały, kultywatory, bierne i aktywne, proste i złożone można ze sobą łączyć.

Brony zębowe lub inne brony specjalne używa się do doprawiania gleby po orce albo jej wyrównania po kultywatorowaniu, spulchnienia wierzchniej warstwy gleby, wymieszania z glebą nawozów mineralnych, niszczenia chwastów. Zabiegi uprawowe można łączyć lecz bronowanie jest zabiegiem, który czasami powinien być stosowany oddzielnie.

Kultywatory, obok bron zębowych są najczęściej używane do uprawy, wyrównywania gleby i walki z chwastami. Efekt uprawy zależy od warunków glebowych i rodzaju zastosowanych zespołów roboczych zębów, które mogą być sprężynowe, półsprężynowe lub sztywne. Kultywatory o zębach sprężynowych mogą być stosowane w okresie letnim i wczesnojesiennym do wydobywania rozłogów perzu z zaoranej roli. Kultywatory spulchniają glebę do głębokości 13-16 cm. Większość oferowanych kultywatorów jest wyposażona w wał strunowy. Takie łączenie narzędzi w zestaw pozwala na ograniczanie liczby przejazdów po polu, co zmniejsza ugniatanie gleby i pozwala na uzyskanie lepszego efektu uprawy.

Kultywatory podorywkowe (grubery), wykorzystywane są w bezorkowej uprawie ściernisk, doprawianiu gleb zwięzłych przed siewem i sadzeniem oraz do głębokiego (do 25 cm) spulchniania gleby po orce zimowej. Narzędzia te coraz częściej w uprawie gleby zastępują pługi ponieważ pozwalają ograniczyć nakłady energetyczne w pracach polowych.